Tehostaa liikaa vasemmalle, ja jäykempi oikealle. Perruuttaessa pyörät kääntyy vasemmalle, eli jostakin valskaa paineet väärälle puolelle.
Mitä tuollaiseen on tehtävissä?? Onko vaikea korjata, vai kannattaako hommata toinen hammastanko? Miten on saatavuus ja hinta??
Kyseessa on ford granada 2.8i ghia -79
Tehostettu hammastanko
Valvojat: taunus 78, Timppa, Pj
mulla on 2,0ohc tanarissa v6 optio tehostin tanko ja granadan pumppu.alussa tappelin ku se vetäs heti renkaat oikeelle linkkuun ku koneen sai käyntiin ja sen sain hoidettua sillä ku siel servo venttiilissä on pienet ruuvit sisällä ni ne ku sai tarkasti säädettyä sitä spiraali akselia vasten et on sama välys mut oisko tietoo et mistä johtuu kun se ei oikeen häävisti tehosta."tyhjäkäynti" kiekat nousee yli 1000 ni alkaa pumppu suhisemaan vaikka ei käännä mihkään?oisko se pumppu sit niin finaalissa et alkaa ns:gavitoimaan?
taunus is my obsession!