On muuten aivan uskomaton fiilis, kun se coupe löytyi lopultakin!!! :twisted:
Ja vielä ainoolla oikealla moottorilla, eli V6:lla!
Valvojat: taunus 78, Timppa, Pj
4 vuotta tää oli sillä edellisellä omistajalla (Kuopiossa). En tiiä sitten, että missä lie aiemmin pyöriny.Jari H kirjoitti:Onko mitään hajua missä toi Coupe on tän vuosituhannen puolella pyörinyt?
On vaan niin kovasti saman näköinen kuin se mistä oli vähän kaupan tynkää joskus 6-7 v sitten. Silloin se oli vielä Nastolassa. Samalla kaverilla oli 1 korinen 4d sedani kanssa kaupan.
Näyttäis, että pakosarjan ja pakoputken välinen tiiviste rupes vuotamaan. Sieltä sitä savua ainaki tuntu tulevan, kun kädellä kokeilin auton alta. Putki näyttäis menneen kans vähän lyttyyn siitä mutkasta, mistä se lähtee auton alle kaartumaanJanuzki kirjoitti:Hyvinhä tää taas lähti etenemään. Illalla aattelin ajaa Taunuksen talliin; noh, otti sitte pakoputki kiinni tallin kynnykseen ja ilmeisesti repes jostain irti. Pitää lähtee kattoo ja korjailee tuota putkistoo nyt sitten ekana [/align]
ettei vaan pakosarja olis menny poikki...itellä menny pari sarjaa samalla lailla...matalan auton ongelmia. :?:
Janzamarinkin pitäs taas löytää se Tane jostainJanzamar kirjoitti:Kauan oli hakusessa, onnitteluja että vihdoin löyty sopiva![]()
Eikös se tivari ole ihan rautarengas tuossakin kohtaa.
Parin euron kustannus jos en väärin muista.
Herkon keltanen Coupe on sieltä Nastolasta tai jostain Lahden liepeiltä, olin sitä itekin ostelemassa...Jari H kirjoitti:Onko mitään hajua missä toi Coupe on tän vuosituhannen puolella pyörinyt?
On vaan niin kovasti saman näköinen kuin se mistä oli vähän kaupan tynkää joskus 6-7 v sitten. Silloin se oli vielä Nastolassa. Samalla kaverilla oli 1 korinen 4d sedani kanssa kaupan.
On mulla kaksi viistokeulaaMois kirjoitti:Janzamarinkin pitäs taas löytää se Tane jostainJanzamar kirjoitti:Kauan oli hakusessa, onnitteluja että vihdoin löyty sopiva![]()
Eikös se tivari ole ihan rautarengas tuossakin kohtaa.
Parin euron kustannus jos en väärin muista.
Joo kaippa tuota muutama vuos tuli haeskeltua.Janzamar kirjoitti:Kauan oli hakusessa, onnitteluja että vihdoin löyty sopiva![]()
Eikös se tivari ole ihan rautarengas tuossakin kohtaa.
Parin euron kustannus jos en väärin muista.
Juu Kajaanista löytyy. Meinasin, että oisin sunnuntaina soittanu sulle ja tullu pyörähtää teillä päin, mutta ei perhana ollu sun numeroo. Viikonloppuna oon kotosalla, ei muuta kuin täällä vaan käväseenjryti kirjoitti:Onko sulla se Kajaanissa? Jos on niin ootko viikonloppuna kotona niin tulen tarkastamaan löydöksen
Mikä vika muka -74 coupessa!?!?!?Janzamar kirjoitti:On mulla kaksi viistokeulaaMois kirjoitti:Janzamarinkin pitäs taas löytää se Tane jostainJanzamar kirjoitti:Kauan oli hakusessa, onnitteluja että vihdoin löyty sopiva![]()
Eikös se tivari ole ihan rautarengas tuossakin kohtaa.
Parin euron kustannus jos en väärin muista.![]()
84-5d ja 87-4d,molemmat 2.0 gl.
Ja 2.0 lohkoilla eli Taunuksiahan noi ihan on![]()
![]()
Ei vaan oo 71-73 Taunus-coupe kumpikaan..
Näyttää ihan Iron Maidenin Eddie -hahmolta.Januzki kirjoitti: Konepeittoon joku maalannu jonkun kuvion kynäruiskulla (lähtee jossain vaiheessa pois) .
Joo niin minäki aluks katoin, mut se on vaan joku luurankopelle kynäruiskulla tehtynä20m kirjoitti:Näyttää ihan Iron Maidenin Eddie -hahmolta.Januzki kirjoitti: Konepeittoon joku maalannu jonkun kuvion kynäruiskulla (lähtee jossain vaiheessa pois) .