Yleistä keskustelua tekniikasta ja selityksiä mm. termeille: V6, OHC, Atlas, kumipusla ja Weslage. EI SEURUSTELUA. Kommentoiminen vaatii rekisteröitymisen.
Miä ruuvailin kanssa kärjettömän jakarin kiinni. Kyllä muuten piristy kummasti! Loppu se pykääminen kiihytyksissä ja kiihtyy muutenki paljo paremmin.
Nyt kun ymmärtäis ton sytytyksen päälle vielä jotain. Ruuvailin sitä jonkun aikaa ennakkoon päin kunnes tyhjäkäynti oli suunnillee korkeimmillaan ja sit ihan pikkusen takaspäin... Jostaa täältä luin että tollai jotenki se tehtäis. Nyt vaan loppuu tyhjäkäyntiruuvista säätövara 1200rpm tienoille. Pitänee huomenissa kai kääntää viel vähä vähemmin ennakkoa tohon. Mitään venttiilin nakutuksii en kyllä kuullu tuolta.. joku naputus tuolta kuuluu mutta se on kuulun niin kauan ku auto on mulla ollu ja ainakaa sytkän säätö ei siihen vaikuta.