savupiippu

Sitä sun tätä muihin ryhmiin kuulumatonta. Tärkeät linkit ilmoitukseen LINKKEJÄ ja VINKKEJÄ tai kerro jos joku asia nyppii.
Kommentoiminen vaatii rekisteröitymisen.

Valvojat: taunus 78, Timppa, Pj

Janzamar
Viestit: 4317
Liittynyt: 28 Elo 2004, 09:30
Paikkakunta: Tammela

savupiippu

Viesti Kirjoittaja Janzamar »

aattelin että huijais ihmisiä laittamalla 4 putken päätä näkyville puskurin alle,vai onko joku jo kerenny,tosin vasta sitten kun laitan putken uusiksi..vielä on ehjä niin ei turhia jaksa..
:)
Taunus Maximus =)
Avatar
Taco
Viestit: 2291
Liittynyt: 17 Heinä 2004, 13:14
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Taco »

ööh... mulla ei kyllä nyt leikannu :roll:
Taunus on mielentila ja mielentila on Taunus.
Avatar
TaunusTomi
Viestit: 953
Liittynyt: 02 Elo 2004, 22:43
Paikkakunta: Noormarkku

Viesti Kirjoittaja TaunusTomi »

Taco kirjoitti:ööh... mulla ei kyllä nyt leikannu :roll:
sama vika...joskus joudun lukemaan joidenkin kirjoittamat jutut useampaan kertaan eikä ne oikee aukee :D
jos laitteet hajoo se on niiden heikkoutta...
Taunus 78 Cosworth BOA
janzzamaan

Viesti Kirjoittaja janzzamaan »

niin no sitä vaan kun aina sillon tällön näkee näitä ketkä on haarottanu
ohc:n putken puolesta välistä autoo niin että taakse tulee kaks putkee vaikka edestä lähtee yhdellä,niin jos laittais kutoskoneeseen kanssa haarat
jostain sopivasta kohtaa niin sitten varmaan luulevat että on v8 keulalla..ja ihmettelevät valoissa että se varmaan ei vaan viittiny polkee kaasuu.. :lol: 8) kun taas jäi..näin vaan tänään taas yhden ibizan missä oli 2 putkenpäätä puskurin alla :lol: onhan se varmaan hienoo kun on puskurin molemmissa päissä putki..tosin siinä oli koko takapönttö näkyvissä :lol: :lol: ja sitten vielä corveten takavalot vois laittaa..ja eteen kunnon karjapuskuri ja lehmänsarvet :lol: :lol:
Avatar
Taco
Viestit: 2291
Liittynyt: 17 Heinä 2004, 13:14
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Taco »

Näis nyky heepeleissä nuo "tuplaputket" ei tuu koneesta asti, vaan se on taka helmassa haarotettu vaan kahdeksi. Ja jos ton Fordin V6 koneen laittas neljällä putkella, niin veikkaan että haviäis vastapaineet = ei toimis.

No niin, olipa taas hauska pilata toisen ilo :)

Mut eikös ois hieno vetää noi neljä putkee suoraan konepellin läpi ja laittaa putkien päihin sellaset läpät niinku traktoreissa? :shock:
Taunus on mielentila ja mielentila on Taunus.
janzamaan

Viesti Kirjoittaja janzamaan »

joo :D :D :lol:
Avatar
TaunusTomi
Viestit: 953
Liittynyt: 02 Elo 2004, 22:43
Paikkakunta: Noormarkku

Viesti Kirjoittaja TaunusTomi »

:D :D
jos laitteet hajoo se on niiden heikkoutta...
Taunus 78 Cosworth BOA
janzzzzz

Viesti Kirjoittaja janzzzzz »

...entäs jos laittais sen putken silmukalle,että kiertäis pakosarjalta toisella yhtenä pötkönä,ja sitten porais vaan kauimmaiseen päähän hitosti reikiä?
sorry nää jutut,hoitsut ei enää anna mulle niitä sinisiä pillereitä,ja tuplamäärän keltasia... :shock: :shock: ... :lol:
Avatar
Taco
Viestit: 2291
Liittynyt: 17 Heinä 2004, 13:14
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja Taco »

Nii ja sitten se karjapuskuri ja se täyteen valoja. Katolle kanssa valoteline ja valoja eteen ja taakse :shock: Ja monsteri alusta + renkaat ??
Taunus on mielentila ja mielentila on Taunus.
janzzzz

Viesti Kirjoittaja janzzzz »

ei vaan,oliskin tuommoisia tekosyitä minkä taakse piiloutua,mie oon aina ollu tämmöinen,oi voi.. :lol:
Mikey
Viestit: 124
Liittynyt: 02 Elo 2004, 23:18
Paikkakunta: Pieksämäki

Viesti Kirjoittaja Mikey »

Hö Höö mulla on jo 4,5 tuumane tosin putkisto on ahtimelta taka-akselille 3,5 tuumaa ja akselinj jälkeen ulostulo on 4,5 tuumaa eli pakoputki viritteinen Tuhnus. 8)
Ei riemull rajaa ku Cossu Tanel ajaa
Herkko
Viestit: 1313
Liittynyt: 25 Elo 2004, 22:55
Paikkakunta: Rovaniemi

Viesti Kirjoittaja Herkko »

Pitäskhän nuilta kamuilta käyä takavarikoimasa
TAUNUKSET pois,etteivät sais enempää vahinkoa aikhan.
Voisin tuua vaihosa vaikka jonku nissan serryn,
niin pääsisitte toteuttaan itseänne,sen suurempia
vahinkoja aiheuttamatta.

Ps.eikä mulla kyllä tulis miehleen että
josaki pikku autosa ois kasi vaikka siinä ois
seittemän pakopuikkoa.
Nimim.kasilla ja YHELLÄ pakoputkela ajanu.
janzibanzi

Viesti Kirjoittaja janzibanzi »

niin no..enhän mä nyt oikeesti.. :D ja minun taunusta ei takavarikoida
muutenkaan,kuin kuolleista sormista repimällä.. :twisted:
löysin siihen ehjät sivupahvit..mustat..ja maton..ja muutenkin on mustaa sisustan osaa kojelautaa myöten..sisäkatto saa jäädä ruskeaksi kun en jaksa sen kanssa tapella..elikkä on vain ulkopuolen maalausta vailla.
jonain päivänä vielä se on erityisen hieno vaikka kestänee vielä tovin jos toisenkin..ja sitten siinä on kolme pakoputkea..per puoli,väännän ne putket sitten baarijakkaran jalan paksusesta putkesta niin pysynee vastapaineet kohdillaan..enkä tietenkään alusta asti,vasta ensimmäisen pöntön jälkeen ja päihin sitten ne läpät :D
Avatar
samiharju
Viestit: 1070
Liittynyt: 12 Syys 2004, 15:19
Paikkakunta: Mutterimäki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja samiharju »

mä en usko vastapaineeseen. en turbovehkeissä enkä vapaastihengittävissä.
janzama r

Viesti Kirjoittaja janzama r »

niinku häh?
Vastaa Viestiin