Sivu 1/1

poliisi valvoo.

Lähetetty: 02 Elo 2009, 21:30
Kirjoittaja taneli1
olin sörnäisten ranta tien huolto aseman pihalla kaiuttimia asentelemassa.kun valkoinen paku pysähtyi taakse,ja sieltä pari ukkoa joista toinen,mikä nimi,ynm kysymyksiä,ja vähän erikoista.kun eivät missään vaiheessa sanoneet olevansa poliiseja,eikös niiden ihan ekaksi pitäisi se sanoa,vasta kun itse kysyin oletteko poliiseja alkoi lätkiä näkyä,ja kun ko huoliksella jatkuvasti kaiken näköisiä kaupustelijoita ynm,niin luulisi että olisi neuvottu ensiksi kertomaan ammatti,näin voisi ainenkin kuvitella :roll:

Lähetetty: 02 Elo 2009, 23:29
Kirjoittaja teroniusmonk
Siviilivaatteissako ne oli?

Lähetetty: 02 Elo 2009, 23:43
Kirjoittaja samiharju
eiköhän ne hyvää yrittäny.

jos sun autosta olis joku jamppa ollu ruuvaamas kajareita omaan talteensa ilman sun lupaa, olisit kai tyytyväinen moiseen..

poliisi valvoo

Lähetetty: 03 Elo 2009, 18:39
Kirjoittaja taneli1
joo,ihan rento tunnelma siinä oli,ja taisin kiittää palvelusta,ja ymmärsihän ne heti,kun oli kaiutin ynm pahvi laatikoita autossa,että olin autoon laittamassa enkä siitä ottamassa,mutta se alku vain vähän hämäsi :wink: ja joo siviili kledjuissa olivat,nuorempi vähän hip hopparin oloinen oli.

Lähetetty: 03 Elo 2009, 22:28
Kirjoittaja samiharju
seinäjoella oli kesällä tämä harleymiesten rally, oli kuulemma paikalliset skoudet kasvattanu wannabe-biker-partoja ja ostanu occ huppereita jne kamaa XD

poliisit

Lähetetty: 05 Elo 2009, 19:17
Kirjoittaja taneli1
kiva että niiltäkin löytyy huumorin tajua :wink:

Lähetetty: 05 Elo 2009, 22:59
Kirjoittaja TaunusTomi
Tässä taannoin olin paikallisessa turkishkebab pizzeriassa, niin paikalle tuli 2 +40v häiskää nuoriso vaatteissa, oli lökäpöksyt jalassa ja hupparit tietty yo yo.. Alkoivat kyselemään että onko paikalla jotain turkkilaista heppua kun olis jotain asiaa, kauhea älämölö alkoi kuulua takahuoneesta kun selvis että nämä olivat rikospoliisista :D No kaveria ei näkynyt mutta kun poliisit oli lähteneet niin vartin päästä tuli lauma turkkilaisia takahuoneeseen selvittelemään jotain juttuja..