pelastin tanarin pellolta
Valvojat: taunus 78, Timppa, Pj
- Sir Taunus
- Viestit: 302
- Liittynyt: 12 Helmi 2006, 19:34
- Paikkakunta: Perniö
pelastin tanarin pellolta
mun tanari haettiin arvajalta 60 egellä ja kun kotona tarkemmin tarkastelin niin huomasin että tanarilla on räimitty aika surutta pellolla... helvetin helvetti!!! ei tanaria saa pellolle päästää! kuskin ovenkahvakin on saatu jäämään käteen! millä hitolla sen saa takaisin? onko kahvan kiinnityssysteemi hitsattu vai pultattu oveen? laitan kuvia galleriaan aiheesta. etuhelmakin on kyntänyt jonkun kannon ylös... taitaa olla korinoikasusarjalla käyttöä kun sen verran paksua tavaraa tuo etuhelma on. lisäksi kansikin pitäis plaanata ja hommata hanttarin puoleinen takavalo ja keskikonsoli... joka tapauksessa tanari käy ja kesä on tulossa. mikäköhän mielenhäiriö on saanut ihmisen räimimään pellolla taunuksella!!!!
Voin yrittää vielä pelastaa yhden mk3 takavalon,jos ei oo ihan alimmaisena romiksella/kuorma lähtenyt jo kuusakoskelle..
en viittinyt ottaa talteen kun oli pieni kulma lohjennut alanurkasta..muuten se oli uusi
..mutta jos se on olemassa niin katotaan maanantaina lisää.
Ja sellainen huononpuoleinen kaukalomallin konsoli löytyy..
saanee paikattua,mutta siistiksi ei varmaan saa kuin höyryttämällä,tai sitten maalia :? tms.
en viittinyt ottaa talteen kun oli pieni kulma lohjennut alanurkasta..muuten se oli uusi
Ja sellainen huononpuoleinen kaukalomallin konsoli löytyy..
saanee paikattua,mutta siistiksi ei varmaan saa kuin höyryttämällä,tai sitten maalia :? tms.
Taunus Maximus =)
-
Taunusmies Jussi
- Viestit: 1273
- Liittynyt: 10 Elo 2004, 19:59
- Paikkakunta: Huittinen
Multakin löytyy keskikaukalo (musta) vain parilla pienellä ruuvin reiällä varustettuna. Jos kiinnostaa ota yhteyttä latexi@myrealbox.com tai privalla.
vm. 72 1.6 L STW / Classic - Not Fast (linkissä vanhoja kuvia ja vanhaa juttua)