ohc kärjettömät jakajat
Lähetetty: 12 Joulu 2010, 03:41
Kuulin tänään että ohc kärjettömiä jakajia olis sellasiakin(vanhempia) joissa on keskipakopainot yms.. millä kytkennällä ne on ja sopiiko suoraa uudemman tilalle. ?
-vk-
-vk-
Ford Taunus I-III Club Finland Keskustelupalsta
https://www.taunusfinland.com/keskustelu/
https://www.taunusfinland.com/keskustelu/viewtopic.php?f=3&t=10278
niin ja sytkämodulissa on joissain kuulemma maadoitusnastoja joita vaihtamalla saadaan ennakkoa muutettua, onko tämmösestä tietoa.. ?astriel kirjoitti:Kuulin tänään että ohc kärjettömiä jakajia olis sellasiakin(vanhempia) joissa on keskipakopainot yms.. millä kytkennällä ne on ja sopiiko suoraa uudemman tilalle. ?
-vk-
Kertokaa toki lisää, mistä tuo valinta tehdään? Tarttis saada nakutusta kuriin, ja tuo ois kyllä tarkistamisen arvoinen asia.Jari H kirjoitti: Efissä on tuo oktaani valitsin jolla ennakkoa saa tiputettua ennakkoa 2,4 tai 6º, mutta se vaikuttaa suoraan Ecuun, ei sytkäboxiin.
Sähkökaasari mallista en kyseistä töpseliä ole löytänyt.
Riippuu vähän autosta? Ohc- ja Dohc- ruisku-Sierroissa löytyy kolmenapainen tulpattu töpseli puolan vierestä, niitä yhdistelemällä saa ennakkoa muutettua lähinnä käytettävän polttoaineen (95/98 ) mukaan. Hyppylangoilla sitä piti yhdistellä, mutta yhtään en muista mitä ja minne, ja alunperin ilman mitään se onkin muistaakseni ihan miedoimmillaan...Jonte kirjoitti:Kertokaa toki lisää, mistä tuo valinta tehdään? Tarttis saada nakutusta kuriin, ja tuo ois kyllä tarkistamisen arvoinen asia.Jari H kirjoitti: Efissä on tuo oktaani valitsin jolla ennakkoa saa tiputettua ennakkoa 2,4 tai 6º, mutta se vaikuttaa suoraan Ecuun, ei sytkäboxiin.
Sähkökaasari mallista en kyseistä töpseliä ole löytänyt.